Helium Hotspot VPN

parallax background

Türkiye Lokasyon Port Destekli Statik IP



Güvenlik ve Gizlilik

Türkiye'de yaşayan internet kullanıcıları için tek isteğimiz kişisel gizliliğin korunduğu, güvenli, özgür bir dünya, özgür bir internet. Sizde hemen servislerimizi deneyin!

Mutlu Müşteri

Ekibimiz alanında uzman kişilerden oluşmakta olup olası sorunlarınıza anında müdahele eder. Memnun kalmadınız mı? 7 gün içinde para iade garantisi veriyoruz!


Hızlı Sunucular

Parantez.org sunucuları Türkiye'de önde gelen veri merkezlerinde konumlandırılmaktadır. Bu sayede size en yakın sunucuyu seçip yüksek performans almanızı sağlıyoruz.

Tam Destek

Türkiye'de yaşayan internet kullanıcılarının ihtiyaçlarını göz önünde bulundururak yaptığımız testlerde, bağlantısı en hızlı ve desteği en iyi olan şirketiz.

Sık Sorulan Sorular

1VPN kurulum desteği veriyor musunuz?
Evet, siparişiniz onaylandıktan sonra kurulum için sizlere ücretsiz yardımcı olmaktayız.
2Aynı konumda tek bir modem/router ile birden fazla Helium Hotspot cihazı çalıştırabilir miyim?
Evet, birden fazla IP ihtiyaçlarınız için ihtiyacınız kadar sipariş verebilirsiniz. 1 IP adresi üzerinden 1 cihaz bağlayabilirsiniz. Yeni bir sipariş geçtiğinizde diğer cihazınıza da VPN yapılandırması yapabiliriz. Cihazlarınızı tek bir internet üzerinden VPN aracılığıyla haberleşmesini sağlayabilirsiniz.
3Bandwith (Bant Genişliği) sınırı var mı?
Evet, paketinizin özelliklerine göre trafik kullanımı yapabilirsiniz. Kota uygulamamız tüm müşterilerimize daha iyi hizmet sağlayabilmek adına yapılmaktadır. Helium Hotspot kullanımı için aylık 250 GB veri kullanımı uygundur.
4VPN kullanmak internet hızımı nasıl etkiler?
VPN kullanımı internet hızınızı etkilemez. Kısaca VPN sizi hızlandırmaz veya yavaşlatmaz. Yine de VPN kullanırken bağlantınızı yavaşlatan faktörler vardır. Bunlar:

İnternet Bağlantı Hızınız

Bulunduğunuz Yer ile Bağlandığınız VPN Konumu Arasındaki Mesafe

İnternet bağlantı hızınız servis sağlayıcınız tarafından belirlenir. Kota aşımı, teknik çalışmalar, hatlardaki yoğunluk, aynı ağa birden fazla cihazın bağlı olması, çekim sorunları (4G / 3G / 2G) gibi etkenler VPN bağlantı hızınızı yavaşlatır.

Aynı zamanda bulunduğunuz lokasyona yakın bir sunucu lokasyonu seçerseniz, bağlantınız daha hızlı olacaktır.

5İnternet bağlantısı olarak kullanılır mı?
VPN yapı olarak internet bağlantısına ihtiyaç duymaktadır. İnternet bağlantısı olmadan tek başına çalışmaz, internet bağlantısı olarak kullanılamaz. VPN kullanabilmek için hali hazırda ADSL, Wi-Fi veya Mobil İnternet kullanıyor olmanız gerekmektedir. Herhangi bir internet bağlantısına sahip değilseniz VPN kullanamazsınız.
6Hangi protokole ait VPN veriyorsunuz?
Şu an için WireGuard ve OpenVPN desteğimiz bulunmakta.
7Donanım sağlıyor musunuz?
Donanım sağlamıyoruz, sadece VPN hesabı veriyoruz. Size gönderdiğimiz konfigürasyon dosyasını modeminize veya routerınıza giriyorsunuz. Bizde 44158 portunu aktif edip sizin kullanımınıza sunuyoruz.
8IP Adresleriniz Statik mi? Dinamik mi? Fark Nedir?
Statik IP adresi internete ne zaman bağlanırsanız bağlanın hep aynı kalacaktır. Fakat diğer taraftan dinamik IP adresi her bağlantıda kendini değiştirecektir. Özel olarak belirtmediyseniz Statik IP adreslerine sahip olursunuz.
9İnternet servis sağlayıcım VPN'e bağlandığımı görebilir mi?
İnternet sağlayıcılarınızın görebileceği tek şey güvenli ve şifrelenmiş bir sunucuya bağlandığınızdır. Kesinlikle trafik akışınız ve iletişimin bir parçası dahi internet sağlayıcılarınız tarafından görülemez.
10Deneme hesabı ya da deneme süresi veriyor musunuz?
Ücretsiz deneme hesabı bulunmamaktadır. Ancak 7 gün ücret iade garantisi verilmektedir. Tüm hesaplar sorgusuz sualsiz 7 gün ücret iade garantisi kapsamındadır. Müşteri panelinizden konuyla alakalı destek talebi oluşturabilirsiniz.
11Arızalara müdahale edilme süresi ne kadar?
VPN hizmetinizle ilgili kesinti ve arızalarla bize bildirim yaptıktan sonra hemen ilgilenmeye başlarız. Normalde kesinti ve arıza gibi durumlarda sorunun giderilme süresi maksimum üç iş günüdür. Ancak bazen altyapı ile ilgili doğrudan bizim müdahale edemediğimiz konular oluyor. Bu gibi durumlarda biz gereken altyapı müdahalesinin yapılması için gerekli kurum ve kuruluşlarla irtibat halinde oluyoruz ve sorununuzun en kısa sürede çözülmesi için çalışıyoruz.
12Çağrı merkeziniz var mı?
Hayır. Bizlere web sitemiz üzerinden Canlı Destek, Müşteri paneli üzerinden destek talebi veya e-posta göndererek ulaşabilirsiniz. Müşteri paneliniz üzerinden kayıtlarınızı bırakabiliyorsunuz. Biz de kayıtlarınızı hızla inceleyip, sizin sorununuzu hızla giderip sizi bilgilendiriyoruz.

Böyle bir kurguya gitmemizin nedeni, büyük kaynak ayırdığımız çağrı merkezi gibi hizmetlerin aslında sorunu çözen birimler olmadığı sadece kendilerine aktarılan konuları ilgili birimlere ilettiklerini tespit etmemiz. Biz de bu alana büyük yatırım yapmak yerine, esas sorunların çözülmesine ve daha hızlı sonuç alınmasına kaynaklarımızı aktarmak istedik.

13Teknik bir sorunla karşılaştığımda nasıl destek alabileceğim?
Bize her zaman web sitemiz üzerindeki Canlı Sohbet, Müşteri Paneliniz üzerinden destek talebi oluşturarak veya mail göndererek ulaşabilirsiniz. En hızlı yanıtı Müşteri Panelini kullanarak alırsınız.
14Destek ekibiniz deneyimli mi?
Destek ekibimiz uzun süre bu alanda eğitim almış kişilerden oluşur. Deneyimsiz personelimizi eğitmeden ve hazır hale gelmeden destek biriminde çalıştırmayız.
15Yıllık ödeme planınız var mı?
Maalesef. Hizmetimiz aylık olarak yenilenmektedir. Yıllık ödeme yapılamamaktadır.
16Birden fazla IP adresine ihtiyacım var, sağlıyor musunuz?
Evet, ihtiyacınız kadar IP sağlayabiliriz. Size özel teklifler oluşturabiliriz. Bunun için bizimle iletişime geçmelisiniz. de[email protected] adresine mail göndererek teklif alabilirsiniz.