Hizmet Koşulları

Bu Hizmet Şartları (“Koşullar”)  www.parantez.org  web sitesi (“Site”) ve Sevinç Bilişim ve ilgili servisleri (“Parantez.org TÜRKİYE SANAL ÖZEL AĞ HİZMETLERİ,” yada “biz”) tarafından yürütülen ve sunulan ilgili servis (“Hizmet”) koşullarını içerir. Gizlilik İlkelerimiz bu koşullarla bağlantılıdır ve koşulları tedbir amaçlıdır. Site ya da Hizmetten yararlanmadan önce koşulları dikkatlice okumanızı rica ederiz, çünkü koşullar siz ve Sevinç Bilişim İnternet Hizmetleri arasında hukuki bir anlaşma bağlayıcılığındadır.

Siteye erişerek, servislerimizden yararlanarak ve satın alarak yada Hizmeti kullanarak, Hizmet Koşullarını tümüyle kabul etmiş olursunuz.

SİTEYİ YA DA HİZMETLERİ KULLANMANIZ, HİZMET KOŞULLARINI TAMAMEN KABUL ETMENİZİ GEREKTİRİR VE http://parantez.org/hizmet-kosullari/ ‘NDA VEYA http://parantez.org/vpn/gizlilik ‘DE BULUNAN Parantez.org GİZLİLİK İLKESİNDEKİ İLGİLİ MADDELERİN DÖNEM İÇİNDE YENİLENMESİNİ GEREKTİREBİLİR. EĞER KOŞULLARIN TAMAMINDA MUTABIK DEĞİLSENİZ, SİTEYİ YA DA HİZMETİ KULLANMAYINIZ.!.

1) – KOŞULLARDAKİ DEĞİŞİKLİKLER

Sözü edilen koşullardan bir ya da birçok kısmına, sizi önceden haberdar etmeden yada bilgilendirmeden ekleme yapabilir, değiştirebilir yada çıkarabiliriz. Bu değişiklikler siz Siteye konu gönderdiğiniz an yürürlüğe girmiş sayılacaktır. Siteye bir sonraki ziyaretiniz tamamen farklı Koşullar tarafından idare ediliyor olabileceğinden, size Siteyi ya da Hizmeti kullanırken Koşullardaki değişikliklerin yürürlük tarihlerini kontrol etmenizi öneririz. Koşulları düzenli aralıklarla kontrol etmek sizin sorumluluğunuza bırakılmıştır. Eğer koşullarda önemli değişiklikler yapacaksak, kayıtlı kullanıcılara gerekli değişiklikleri kayıtlı e-posta adreslerinize, hesabınıza giriş yaptığınızda ya da Hizmeti kullanmak için giriş yaptığınızda bildirmeye gayret edeceğiz. Siteyi ya da hizmeti kullanmanız durumunda Koşullarda yapılmış ve/veya bildirilmiş herhangi bir değişiklik, takip eden ziyaretlerinizin ardından tarafınızca kabul edilmiş sayılır.

2) – VPN HİZMETİ

Size Ağımız üzerinden (“Sistem”) sunucu kullanımı, nakil, yönlendirici, IP adresleri ve diğer donanım ve protokollerin iletimini kapsayan bir Sanal Özel Ağ (“VPN”) hizmeti sağladığımızı kabul ediyorsunuz. Bu koşullara bağlı kalacağınızı ve hizmet kullanımına saygı göstereceğinizi kabul ediyorsunuz.

3) – YETKİLENDİRİLMİŞ KULLANICI / SORUMLULUKLARINIZ

Parantez.org TÜRKİYE ile bağlayıcı bir form gibi yasal bir anlaşmaya varmadıysanız Siteye ya da Hizmete erişiminiz olmayabilir. 18 yaşının üzerinde olduğunuzu onaylıyorsunuz. Sitenin ya da hizmetin erişiminin ve kullanımının bütün sorumluluğunu kendiniz üstlendiğiniz varsayılmakta.

Hesaplar bir (“1″) kullanıcı içindir, yalnızca bireyseldir. Toplu ya da çoklu kullanımlar kesinlikle yasaktır. Örneğin, aşağıdaki kullanımlar yasaktır:

A) – Giriş bilgilerini başkalarıyla paylaşmak.

B) – Eş zamanlı girişler ve çoklu IP adresleri ile giriş belirli istisnalar dışında yasaktır, ki bir bireye / Ağa hesabından bağlanması için en fazla iki aktif bağlantı hakkı tanınır, bu da çoğunlukla mobil cihazlar içindir. Ancak giriş bilgileri yalnızca hesap sahibi bireye ait olmalıdır.

4) – KİŞİSEL BİLGİLER

4.1. DOĞRULUK: Hizmete kayıt olarak, kayıt için girdiğiniz bütün bilgilerin net, doğru ve tam olduğunu ve aynı zamanda kişisel bilgilerinizde bir değişim gerçekleştiğinde bizi bildireceğinizi tasdik ve garanti ediyorsunuz.

4.2. GİZLİLİK: Siteyi hiçbir kişisel bilginizi vermeden gezebilirsiniz; ancak, Hizmeti kullanmak için kayıt olmanız ve bizimle belirli kişisel ve teşhis edilebilir bilgilerinizi paylaşmanız gerek. Bu bilgileri http://parantez.org/gizlilik/ ’den okuyabileceğiniz Parantez.org TÜRKİYE Gizlilik Koşulları gereğince bilgilerinizin bir kısmını kullanabileceğimizi kabul etmiş bulunuyorsunuz.

5) – KİŞİSEL KULLANIM; KISITLI LİSANS

Parantez.org TÜRKİYE SANAL ÖZEL AĞ HİZMETLERİ, size Parantez.org TÜRKİYE Sitesi içeriğini ve Hizmetini yalnızca kişisel kullanım amacıyla, bireysel ve ticari olmayan kullanımlar için Parantez.org TÜRKİYE Hizmetine erişiminizi sağlayan kişisel, kısıtlı, aktarılamayan, özel olmayan bir lisansı sağlamaktadır. Bu lisans sizin kullanımınız içindir ve Hizmetimizi tekrar satamazsınız (BAYİLİK / SATIŞ ORTAKLIĞI) ya da başka kullanıcıların hesabınız üzerinden Hizmeti kullanmasına izin vermeniz ya da Sistem yahut Hizmetin konuk olarak başkalarının kullanımına açmanız yasaktır. Parantez.org TÜRKİYE ‘den yazılı izin alınmadığı sürece hiçbir içeriği kopyalama ya da indirme hakkına sahip değilsiniz.

Ayrıca, Site içeriği ya da hizmetin dağıtımını, halka açık sergilenmesini, kiralamasını, satımını, iletimini, transferini, yayımını, düzenlemesini, kopyalamasını ya da türevinin yaratılmasını, alt lisanslandırmasını, kaynak koda dönüştürülmesini, parçalara ayrılmasını, ters mühendislik ya da türevi yollardan yetkilendirilmemiş kullanımı işlemlerini Parantez.org ‘un yazılı iznini almadan yapmak yasaktır. Herhangi bir ticari kullanım açıkça yasaklanmıştır.

Site ile ilişkilendirilebilecek hiçbir telifi, patenti, tescili ya da tescilli herhangi bir bildiriyi silmeyeceğiniz, gizlemeyeceğiniz ya da değiştirmeyeceğinizi kabul etmiş bulunuyorsunuz. Haklarınız bu koşullar ve Parantez.org Hizmeti ile ilişkili diğer tüm koşullara riayet etmenizi gerektirir.

Herhangi bir yoldan yetkilendirilmemiş kopyalama yapmak ya da Site içeriğinin dağıtımını yapmak Parantez.org hesabınızın feshedilmesi ile ya da Parantez.org Hizmetlerine erişiminizin kısıtlanması ve daha ileri hukuki işlemlerle son bulur.

6) – YAZILIM

Hizmetler kullanımı birtakım yazılımları, yazılım güncellemeleri ve ek paket ya da diğer araçları bilgisayarınıza ya da diğer aygıtlarınıza (“Yazılım / Uygulama”) indirmenizi gerektirir. Parantez.org sizlere özel olmayan, Parantez.org yazılımını kullanmanızı sağlayan kısıtlı lisansı olan ve yalnızca Parantez.org ‘un bu Koşullara istinaden kullanımı için yazılım sağlar. Parantez.org Yazılımını kullanmanız kullanıcı lisans sözleşmesine bağlıdır. Alt lisanslandırma yapmak, başkalarının Parantez.org Yazılımını kullanımı için fiyatlandırmada bulunmanız yasaktır. Parantez.org Yazılımını çevirmeniz, tersine mühendisliğe tâbi tutmanız, kaynak koda dökme ya da tersi işlemleri yapmanız, parçalara ayırmanız ya da yazılımın türevini yaratmaya çalışmanız yasaklanmıştır. Parantez.org Yazılımını, Parantez.org ‘den yazılı izin alarak modifiye edebilir ya da istediğiniz şekilde düzenleyebilirsiniz. Parantez.org ‘un çeşitli teknolojilerde ortaya koyduğu ürünlerin tüm platformlarda tutarlı çalışmayabileceğini bilmelisiniz ve Parantez.org Yazılımı ya da Parantez.org Hizmetleriyle ilintili herhangi bir hizmetin performansı, kullandığınız bilgisayar ya da aygıtların performansına bağlıdır. Zaman zaman Parantez.org sizlere Parantez.org Yazılımı için çeşitli güncellemeler ya da modifikasyonlar sağlayabilir. Parantez.org Yazılımı ve Parantez.org Hizmetlerini kullanmaya devam etmeniz için belirli güncelleme ve modifikasyonları yapmanız gerektiğini bilmelisiniz.

7) – SPAM / İSTENMEYEN

Parantez.org, ağımız vasıtasıyla yayılmış bilgilere bağlı olarak tolerans göstermeyen bir SPAM politikası uygular. Herhangi bir yaygın bilginin SPAM olarak kabul edilip edilemeyeceğini Parantez.org kendi sağduyusu ile kararlaştırır. SPAM ilerleyen maddeleri kapsar ancak sınırlandırmaz:

A) – Parantez.org’a ait bir IP adresi ya da Parantez.org ’un sahiplendiği herhangi bir URL’yi (Alan Adı / Link) tanıtan, promosyonunu yapan herhangi bir e-posta formu, talep edilmemiş ticari e-posta ya da ticari materyal.

B) – İnternet Servis Sağlayıcıları üzerine SPAM yapmaya izin veren web siteleri (“Hayalet Site” olarak da bilinen) ile doğrudan ya da dolaylı olarak Parantez.org’un sahiplendiği bir alanadı ya da IP adresinin referansını vermek.

C) – Mesaj başlıklarını, mesajın gerçek kaynağını gizlemek için tamamen ya da kısmen olarak replika etmek ya da yanlış sunmak.

D) – Eğer Parantez.org spam olarak kabul edilen bu maddelerden bir ya da birden fazlasını gerçekleştirdiğinizi tespit ederse, üyeliğinizin ivedilikle iptal edecek ve ağımıza ilerleyen zamanlardaki giriş teşebbüslerinizi engelleyecek önlemler alınacaktır.

8) – ÜCRETLENDİRME; ÖDEME KOŞULLARI

Parantez.org Hizmete erişiminizi sağlayacak ücret tarifesini istediği her an sizi haberdar etmeksizin değiştirebilir. Tüm tarifeler tek bir kullanıcının tek bir cihazda kullanımı üzerinden fiyatlandırılmıştır. Hizmete erişiminizi ücretlendiren bütün faturalar, mevcut üyelikleri, ödeme koşulları ve ücretlendirmeyi görmek için www.parantez.org/fiyatlandirma/ ‘i ziyaret edin.

Hizmet için yapılacak abonelik yenilemelerinin, Parantez.org sitesindeki hesabınıza otomatik olarak yansıtılacağını kabul ediyorsunuz.

9) – HİZMET KULLANIMI

Madde 19’a bağlı olarak Parantez.org Hizmetimiz ya da Sistem üzerinden iletilen herhangi bir içeriğin yol açacağı herhangi bir kayıp, bozulma ya da değişikliğe uğramadan sorumlu tutulamaz. Hizmetimizi kullanarak, kayıplarınızın, bozulma ya da değişiklikler için hakkınızı aramaktan ve Parantez.org’u sorumlu tutma hakkınızdan açıkça feragat etmiş olursunuz.

Parantez.org ayrıca Hizmetin herhangi bir kısmını ya da hesabınızı, sizi bilgilendirerek ya da bilgilendirmeden her an sürekli ya da geçici olarak modifiye edebilir ya da durdurabilir ve ne Parantez.org herhangi bir üçüncü şahıs bu değişiklik, askıya alma ya da durdurma işleminden sorumlu tutulamaz. Hizmetimiz, bu hizmetin yasadışı olduğu İran, Küba, Kuzey Kore, Suriye ya da Sudan gibi ülkelerde kullanılma amacı gütmez ve bu ülkelerde Hizmet kullanımını sağlamamaktayız.

10) – ÜÇÜNCÜ ŞAHIS İÇERİK

Hizmeti kullandığınız sürede ulaştığınız, indirdiğiniz, aldığınız ya da satın aldığınız hiçbir verinin, içeriğin, hizmetin ya da ürünün (yazılımlar da dahil olmak üzere) kontrolünü gerçekleştirmeyiz ya da sorumluluğunu üstlenmemekteyiz. Bu hususlarda kontroller yapabiliriz, bilgiyi, aktarımı ya da belirli bir bilgiyi, servisi, ürünü ya da Hizmeti koruyacak alan adlarını, ağımıza erişimi engellememekteyiz. Üçüncü şahıs içeriklerin yayınını yapmamaktayız ve Hizmet üzerinden erişilecek herhangi bir içerikten, içeriğin doğruluğu, güncelliği ya da teslimatıyla ilgili geri bildirilen görüşlerden, öneri, beyanat, hizmet, grafik, veri ya da üçüncü şahıslar tarafından sağlanan bilgiden sorumlu değiliz.

11) – KABUL EDİLEBİLİR KULLANIM POLİTİKASI

Hizmetleri kullanarak, dolaşımınıza uygulanabilecek ve / veya dolaşımınızı düzenleyebilecek bütün yasalara riayet etmeyi kabul ediyorsunuz. Hizmetimizi ya da Yazılımımızı ya da Sistemi suç teşkil edebilecek, bölgesel, ulusal ya da uluslararası yasalara aykırı, hukuki bir sorumluluğa yol açabilecek materyalleri yüklemek, iletmek ya da indirmek için kullanamazsınız.

Özellikle, aşağıda örneklendirici olarak gösterilen, sonu olmayan davranışların listesinde yer alan eylemler kesinlikle yasaklanmıştır:

A) – Zincir posta ya da saadet zincirinin iletimi ya da gönderimi, ya da çevrimiçi pazarlama uygulamalarında yanıltıcı diğer sahte ürünlerin tanıtımını yapan hareketler;

B) – Hizmet aracılığıyla ister E-Posta ister Usenet, ya da her ne iletişim kanalı kullanılıyor olursa olsun SPAM göndermek ya da iletmek;

C) – Yerel, internet ya da herhangi bir araçla diğer kullanıcıların deneyimlerinin kalitesini ciddi biçimde etkileyecek, bant genişliğinde “spike” kullanımı ya da herhangi bir program / söz dizimi / komut kullanımı, ya da herhangi bir üçüncü şahsın terminaline müdahale etmek için tasarlanmış herhangi bir mesaj gönderme gibi hareketler;

D) – Herhangi bir bilgisayarı, makineyi ya da ağı sabote etmek amacıyla yetkilendirilmemiş bir eylem gerçekleştirmek ya da teşebbüs etmek;

E) – Yetkilendirilmediğiniz bir alanda izleme ya da ele geçirme işleminde bulunmak;

F) – Herhangi bir host, ağ ya da hesabın doğrulama aşamasını “crack” yoluyla atlatmaya teşebbüs etmek;

G) – Yazılım, program ya da herhangi bir yolla özel bilgileri toplamaya, giriş bilgilerine erişmeye ya da tüzel kişilerin, web sitelerinin ya da hizmetlerin bilgilerine erişmek ve depolamak için bir yöntem kullanmak;

H) – Küfür ve argo içeren, kaba, yakışıksız, iftira içeren, rahatsız edici, müstehcen ya da tehdit içeren materyal iletmek, göndermek, yüklemek, kullanmak ya da yeniden kullanmak yoluyla mahremiyete uymamak, gizlilik ve diğer üçüncü şahıs haklarına zarar vermek;

I) – Üçüncü bir şahsın fikri eser haklarını, patentini, telif hakkını ihlal edecek materyal iletmek, göndermek, yüklemek, kullanmak ya da yeniden yüklemek;

J) – Reşit olmayan kişilerin cinselliği ile bağlantılı müstehcen herhangi bir formda materyal iletmek, göndermek, yüklemek, kullanmak ya da yeniden yüklemek;

K) – Bir sözleşmeye bağlanmış ve paylaşılması hiçbir yasa ile bağdaşmayan mütevelli ilişkileriyle ilgili bilgileri (örneğin iç yazışmalar, işçi-işveren ilişkisi altında öğrenilen bilgileri açığa vurmak, özel mülk ve gizli bilgilerini ifşa etmek) açığa vuran materyalleri iletmek, göndermek, yüklemek, kullanmak ya da yeniden yüklemek;

L) – Aşağıdaki Koşulları ihlal edecek biçimde tasarlanmış, herhangi bir yazılım, program, ürün ya da servisin reklamını yapmak, iletmek ya da kullanıma sokmak;

M) – Başlık bilgilerini ya da kullanıcı kimlik bilgilerini tahrifata uğratmak;

N) – Hizmeti kasıtlı ya da kasıtsız olarak bölgesel, yerel, ulusal ya da uluslararası hukuk yasalarının dışında herhangi bir amaç için kullanmak; ya da herhangi özel ya da tüzel kişinin yerine geçmek, ya da olmadığı halde kendini Parantez.org temsilcisi olarak yansıtmak;

12) – TELİF HAKKI KORUNAN MATERYALLER

Parantez.org üçüncü şahısların fikri eserlerinin haklarına saygı gösterir ve sizden de aynısını yapmanızı bekler. Diğer kişilerin telif haklarını ihlal etmenin sınırında dolaşan kullanıcı hesaplarını durdurmak şirketimizin politikasıdır. Telif hakkı sahibinin izni olmaksızın dosya, materyal, bilgi, yazılım ya da sistem aracılığıyla elde edilmiş ve telif hakkıyla korunan eserleri yüklemek, indirmek, yayınlamak, yaymak, kopyalama ya da herhangi bir şekilde dağıtımını yapmak ya da türevini üretmek kesinlikle yasaktır. Ayrıca Sistemin hiçbir parçasını kopyalamak, indirmek, yüklemek, post atmak, yayınlamak, kopyasını ya da türevini üretmek, yaymak ya da herhangi bir yoldan dağıtımını yapmak kesinlikle yasaktır.

13) – İHRAÇ KONTROL YASALARI

Hizmet ve Yazılım Türkiye, Amerika Birleşik Devletleri, Avrupa Birliği, Kanada ya da diğer yargılama mercilerinde ihraç kontrol yasalarına tâbi olabilir. Hizmeti kullanarak ya da Parantez.org’un herhangi bir yazılımını indirerek, herhangi bir ülkeye bağlı kalmadan, Yazılımı herhangi bir kişi ya da yere ihraç ederken Türkiye, Amerika Birleşik Devletleri, Avrupa Birliği ya da herhangi bir yargı merciinin ambarga koyduğu ürünlere tâbi olmadığınız konusunda yetkilendirilirsiniz. Türkiye, A.B.D.’nin ve diğer ülkelerin uygulanabilir ihraç kontrol yasalarına riayet edeceğinize ve gerekli hükümet izinleri alınıp, bunlara uyulmadığı sürece herhangi bir elektronik transfer yapmayacağınızı kabul etmiş bulunuyorsunuz. Ayrıca yazılı hükümet izni olmaksızın Hizmetlere belirli türlerde şirfeleyici veri ya da yazılım yüklemeyeceğinizi de kabul ediyorsunuz. Bu bölümdeki güvence ve taahhütler üyeliğin sona erdirilmesine kadar geçerlidir.

14) – ERİŞİMİ SINIRLAMA YA DA DURDURMA HAKKI

Bu Koşullar siz ya da Parantez.org tarafından iptal edilmediği sürece düzenli periyotta kendiliğinden yenilenecektir. Parantez.org eğer yukarıdaki koşullara karşı gelen bir davranışınızı belirlediğine kanaat getirirse ya da uygunsuz davrandığınızı düşünecek sebepleri varsa, sizi bilgilendirerek ya da bilgilendirmeden Sisteme olan erişiminizi kısmen ya da tamamen reddetme, kısıtlama hakkına sahiptir. Eğer Parantez.org bu şekilde koşullara uygunsuz davranışınızdan dolayı hesabınızı askıya aldı ya da kısıtladıysa, abonelik için ödediğiniz miktar için bir geri ödeme alma hakkına sahip değilsiniz.

15) – GÜVENLİK

Hesap ve kullanıcı şifrenizin şifresini ve diğer kişisel bilgilerinizin korunmasıyla ilgili sorumluluğun ve bunları koruyamazsanız doğuracağı bilgi kayıplarının size ait olduğunu kabul ediyorsunuz ve onaylıyorsunuz. Sisteme girişiniz ya da Hizmeti internetten ya da herhangi bir online hizmetten yararlanabilmeniz için sizden belirli ayırt edilebilir şifre ve kişisel bilgiler istenebilir. Kişisel ve giriş bilgilerinizin korunması için azami ölçüde özen göstermeniz ve şüpheli, ve yetkilendirilmemiş girişten şüphelendiğiniz zaman Parantez.org’a raporda bulunmanız gerekmektedir. Giriş bilgilerinizin ya da kişisel bilgilerinizin yetkilendirilmemiş giriş teşebbüsüne maruz kaldığının yazılı raporunu alana kadar bu bilgilerin gizliliği sizin sorumluluğunuz altındadır. Parantez.org herhangi bir ödeme hesabının yetkilendirilmemiş girişinden sorumlu tutulamaz. Hesap paylaşımı (örneğin şifre ya da giriş bilgilerinin diğer kişilerin hizmete bağlanması için başkalarıyla paylaşılması) kesinlikle yasaklanmıştır.

16) – ÇOCUKLAR VE REŞİT OLMAYAN KİŞİLER

Hizmetleri kullanarak en az 18 yaşında olduğunuzu onaylıyorsunuz. İnternetteki bilgilerin ya da içeriklerin bazen saldırgan, zararlı olabileceğini, belirli yargı mercileri tarafından uygunsuz ya da yasadışı sayılabileceğini ve belirli yaş gruplarının altındaki kişiler için uygun olmadığını ve bu nedenle Parantez.org bu tür zararlı içerikleri tek tek tespit edip silinmesinden sorumlu tutulamayacağını kabul ediyorsunuz.

Çocukların Çevrimiçi Gizliliğini Koruma Yasası (COPPA) gereğince 13 yaş altındaki hiçbir şahsın kişisel bilgisini toplamayacağız.

17) – GARANTİ UYARILARI

Hizmetin kapsamı, hızı, yerleşimi ve kalitesi değişiklik gösterebilir. Parantez.org geçici ve kısıtlı zamanlardaki tadilat zamanları dışında Hizmeti sürekli olarak sağlamayı garanti eder. Ancak hizmete erişiminiz acil durumlar, üçüncü şahıs servis hataları, iletim, ekipman ya da ağ sorunları ve kısıtlama, sinyal gücü ve bozukluğu gibi çeşitli faktörlerden birinden, Parantez.org elinde olmayan durumlardan dolayı kesinti ya da kopmalardan Parantez.org sorumlu tutulamaz. Gecikme ve kesintiler gerçekleşebilir. İletişim hizmetleri, ağ ya da Hizmetle ilgili performans sorunlarınızdan kaynaklanan, veri, mesaj ya da sayfa kayıpları, iletilmemiş, gecikmiş ya da yanlış yönlendirilmiş verilerden dolayı Hizmet sorumlu tutulamaz. Hizmet kullanım limitini, diğer kullanıcıları ve Hizmeti koruma amacıyla kısıtlama, belirli verileri engelleme ve belirli kullanımları tümüyle engelleme hakkına sahibiz. İletilen verilerin güncelliği ve netliği garanti edilmemiştir.

SİTEYİ VE HİZMETİ KULLANMANIZ TAMAMEN SİZİN SORUMLULUĞUNUZ ALTINDADIR. SİTE VE SİTEDEKİ HİZMETLERLE İLGİLİ SUNULAN BİLGİLİLER “OLDUĞU HALİYLE” VE “MEVCUT DURUMUYLA” İLKESİNE DAYANIR VE PAZARLAMA, TALİF HAKLARINA RİAYET, İSTİHKAK, ALIŞVERİŞ, TİCARET, KEYFİ ZEVK YA DA MEVCUDİYET VE BİLGİ DOĞRULUĞU KONULARINDA SORUMLULUK ALMADIĞI GİBİ, YASAL OLARAK HİÇBİR GARANTİDE BULUNMAZ. Parantez.org SİTE YA DA HİZMETİN MEVCUT DURUMUYLA İLGİLİ, BEKLENTİLERİNİZİ KARŞILAMA, SORUNSUZ, HATASIZ BİR GÖREV YERİNE GETİRME, SON DERECE GÜVENLİ BİR İŞLEM, SORUNLARIN YA DA AÇIKLARIN KAPATILMASIYLA İLGİLİ HİÇBİR GARANTİDE BULUNMAZ. Parantez.org SİTE YA DA HİZMETİN KULLANIMI VE BU KULLANIMIN MEYDANA GETİRECEĞİ DURUMLARDA BİLGİLERİN NETLİĞİ, GÜNCELLİĞİ, GÜVENİLİRLİĞİ, KESİNLİĞİ YA DA BENZERİ HUSUSLARDA GARANTİ VERMEZ YA DA BÖYLE BİR VAATTE BULUNMAZ.

BAZI YETKİ VE YARGI MERCİLERİ İMA EDİLEN GARANTİ VE DURUMLARI HARİÇ TUTABİLECEĞİ, SINIRLANDIRABİLECEĞİ YA DA HANGİ KOŞULLARIN NE KADAR SÜRE YÜRÜRLÜKTE KALACAĞINI BELİRLEYEBİLECEĞİ İÇİN, YUKARIDA BELİRTİLEN KISITLAMA YA DA HARİCİYETLER SİZİN DURUMUNUZLA UYUŞMAYABİLİR. BÖYLE DURUMLARDA, Parantez.org SİTE YA DA HİZMETE RİAYET EDEN GARANTİ VE KOŞULLARI BU MAHKEMELERİN UYGULAYACAĞI YASALAR ÖLÇÜSÜNDE GEÇERLİDİR.

18) – YÜKÜMLÜLÜK SINIRLAMASI

Parantez.org, ORTAKLARI, ÇALIŞANLARI, TEMSİLCİLERİ, LİSANS SAHİPLERİ YA DA DİĞER ÜÇÜNCÜ ŞAHIS ORTAKLAR (“Parantez.org ŞAHISLARI”) ŞU DURUMLARDAN HİÇBİR KOŞUL ALTINDA DOĞRUDAN YA DA DOLAYLI OLARAK SORUMLU TUTULAMAZ: HİZMETİ, SİTEYİ YA DA İNTERNET ÜZERİNDE MEVCUT HERHANGİ BİR SİTEYİ KULLANMANIZ, KULLANMA GÜÇLÜĞÜNÜZ YA DA BU KOŞULLARIN SONUCUNDA DOĞACAK SONUÇLAR, GARANTİ ŞARTLARINA YA DA KOŞULLARA BAĞLI OLSUN YA DA OLMASIN, SÖZLEŞME GEREĞİNCE KÖTÜYE KULLANIM (İHMALKARLIK DA DAHİL), YA DA HERHANGİ BİR YASAL TEORİ KAPSAMINDA; KÂR DÜŞÜŞÜ, VERİ KAYBI, İŞ KAYBI YA DA ZEDELENMESİ VE BENZERİ.

SİZİN BU SÖZLEŞME İLE UYUŞMAYAN GÖRÜŞLERİNİZ VE DAVRANIŞLARINIZ İÇİN TEK ÇÖZÜMÜNÜZ SİTEYE YA DA HİZMETE OLAN ERİŞİMİNİZİ SONLANDIRMAKTIR.

YUKARIDA SÖZÜ EDİLDİĞİ ÜZERE, SİTEYİ, HİZMETİ, YAZILIMI YA DA HERHANGİ BİR İÇERİĞİ KULLANMANIZ DOĞRULTUSUNDA DOĞACAK BİR SORUNDA Parantez.org SİZE KARŞI YA DA HASAR VEYA KAYIP KİMİ İLGİLENDİRİYORSA ONA KARŞI SORUMLU OLACAKTIR. BU HUSUSTA ŞİRKETADI ŞAHISLARININ HİZMETİ KULLANMANIZ DOĞRULTUSUNDA ÖDEYECEĞİ TUTAR, ŞU İKİ MİKTARI AŞMAYACAKTIR: (A) VPN TÜRKİYE HİZMETİNİ KULLANMAK İÇİN ÖDEDİĞİNİZ MİKTAR; VE (B) YÜZ (100) TÜRK LİRASI.

BAZI ÜLKE, EYALETLER YA DA YARGI BİRİMLERİ DOĞRUDAN YA DA DOLAYLI OLARAK, ÖZEL YA DA ÖRNEK NİTELİĞİNDE, DOĞAN KAYIPLARDAN, CEZAİ HÜKÜMLERDEN YA DA İKİNCİ DERECELİ KAYIPLARDAN DOLAYI SORUMLULUK REDDİNE VE KISITLAMALARINA İZİN VERMEYEBİLİR. BÖYLE DURUMLARDA, Parantez.org SİTE YA DA HİZMETE RİAYET EDEN GARANTİ VE KOŞULLARI BU MAHKEMELERİN UYGULAYACAĞI YASALAR ÖLÇÜSÜNDE GEÇERLİDİR.

19) – TAZMİNAT

Yukarıda sözü edilen koşullar doğrultusunda, bu koşulları çiğnemeniz, Sistem ve Hizmet üzerinden yüklediğiniz, dağıtımını yaptığınız ve herhangi bir üçüncü kişinin haklarını ihlal etmeniz durumlarda Parantez.orgi ve şahıslarını koruyacağınıza, tazmin edeceğinize ve avukat masrafları da dahil olmak üzere Parantez.org ‘dan hiçbir istekte bulunmayacağınızı kabul ediyorsunuz. Parantez.org bu konuda haklarını koruyacağınızı ve savunma masraflarınızı karşılayacağınızı varsayar ve bu hakkını saklı tutar. Bu bölüm koşulların iptaline kadar devam edecektir.

20) – GENEL KOŞULLAR

20.1. Sözleşmenin Bütünü. Bu koşullar, Parantez.org anasayfasında yayınlanan yönergeler, politikalar ve herhangi bir kural, Parantez.org ve sizin Site Hizmetlerimizi kullanımınızın tümünü kapsar. Eğer koşullar ve site ya da hizmetler aracılığıyla paylaşılan yönergelerde bir zıtlık mevcutsa koşullar kontrol edilmelidir.

20.2. Değişiklikler. Parantez.org size yazılı bir bildiriyle koşullardaki değişiklikleri bildirmediği sürece değişiklikler yürürlükte olmayacaktır. Parantez.org inisiyatifini kullanarak koşullar ya da politikalar üzerinde yukarıda sözü edildiği üzere değişiklikler yapma hakkını saklı tutar.

20.3. Nüfuz Dairesi ve Toplantı Yeri. Bu koşullar Türkiye Cumhuriyetinin ve Florida Eyaletinin uygun gördüğü hukuki yasalara göre düzenlenmiş ve yorumlanmıştır. Anlaşmayla bağdaşmayan ya da anlaşmadan doğan herhangi bir durumda toplantının yapılacağı yer Orange County, Florida ve ya İstanbul olmalıdır. Bu vesile ile Orange County, Florida’da ve ya İstanbul’da toplanacak herbir şahsın rıza göstermesi ve hiçbirinin bu mahkeme veya toplantı yerine karşı çıkmamalıdır.

20.4. Zaman Aşımı. Aksinin uygulanabileceği bir yasa gösterilmediği takdirde, Site ya da Hizmeti kullanmanızdan doğacak bir davanın, olayın gerçekleştiği tarihin üzerinden bir (1) yıl geçmiş olmaması gerekmektedir.

20.5. Ayrılabilirlik. Eğer Koşullardan herhangi biri uygulanamaz görülürse ya da herhangi bir sebep doğrultusunda geçersiz kabul edilirse, bu tedbir diğer koşulların en yüksek seviyede etkili olmasını sağlamak amacıyla çıkarılabilir, elimine edilebilir.

20.6. Feragat. Parantez.org ‘dan alınacak yazılı izin olmadığı sürece sözü edilmiş Koşullardan, koşulların doğuracağı sorumluluklardan feragat edemezsiniz, ki bu yazılı izni vermek Parantez.org’ un sağduyusuna bırakılmıştır.

20.7. Değişmezlik. Parantez.org ‘un bu koşulların uygulanmasıyla ilgili dayatmaları ya da ısrarındaki başarısızlığı hiçbir hükmün feragatini oluşturmamaktadır.

20.8. Sorumluluk. Parantez.org hizmeti almanız / kullanmanız itibariyle doğabilecek hiç bir zarar, tazminat, sorumluluk ve kayıptan hukuken sorumlu değildir ve sorumlu tutulamaz. Hizmeti satın alan / kullanan kişi (ler) tüm eylemlerinden kişisel ve kanuni olarak sorumlu olduğunu ve yetkili mercilerce / mahkemelerce kendilerine veya Parantez.org’a uygulanacak yaptırımlardan sorumlu olduğunu kabul ve beyan eder.

20.9. İş Bu Kullanım Sözleşmesi / Hizmet Koşulları Parantez.org SANAL ÖZEL AĞ HİZMETLERİ tarafından oluşturulmuş olup, ulusal ve uluslararası mercilerce adımıza onaylanmıştır. Burada yazılı şartların kopyalanması, kullanılması, dağıtımı ve veya başka sitelerde kullanılması yasaktır. Bu yasağa riayet etmeyen kişiler / kurumlar / siteler 10.000 TL tazminat ödemeyi kabul eder.


Parantez.org HİZMET KOŞULLARI | SON GÜNCELLEME: 02.01.2017